Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPY: Communicator E90 odhalen na fotografiích

9. 2. 2007
O novém finském komunikátoru se proslýchá stále více informací. Veletrh 3GSM tak uzavře etapu životního cyklu Nokie 9500 a na dlouhou dobu přicestuje nová Nokia E90. Na špionážních snímcích (pravděpodobně z příprav veletrhu 3GSM) je patrné, že nový komunikátor je opravdu takový, jak jej všichni očekávají - stejný a přitom lepší.

    Již jste si mohli přečíst informace o triu připravovaných E-series, se kterými bychom se měli setkat již příští týden na veletrhu 3GSM v Barceloně. Inovace se tak dočká stávající E61, která získá navíc 2 megapixelovou kameru. Představí se rovněž nový slider E65. Celou e-series završí "nejnadupanější" komunikátor E90. Na rozdíl od stárnoucího modelu 9500 novinka získá lepší displej, nové uživatelské prostředí Symbian S60, GPS navigaci, fotoaparát s autofocusem, miniUSB konektor a příjemnější rozměry.

Obrazek(1)

Nokia E90 na vnějším krytu moc krásy nepobrala. Pro optické zeštíhlení celého přístroje se snaží lesklý lemující proužek. Pokud bude ze stejného materiálu jako u N73 nebo N95, již po krátkém používání ho ozdobí malé vrypy.Obrazek(2)

I když to není kvůli kvalitě fotografií znát, modelové označení přístroje hovoří o "E90". Nokii 9600 tedy rozhodně nečekejme.

(3)

Vnější displej bude mít rozlišení QVGA (240x320). Měl by být identické rozměry s displejem Nokie E50.

(4)

Ovládací pětisměrové tlačítko obklopuje klávesa pro vstup do menu a korekční "c". Funkční tlačítko pro editaci (se symbolem tužtičky) se musí ukrývat někde po obvodu přístoje


Obrazek

(5)

Tlačítka ke spuštění oblíbených aplikací zůstala zachována. Samotné funkční klávesy tvoří hranu spodní části přístroje.

(6)

Kloub je nyní zcela nově zpracován a je řešen masivními rámovými sponami. Konečně pořádná konstrukce.

I dnešní komunikátory 9300i a 9500 postrádají plno důležitých vlastností. Záleželo tedy na konstruktérech, zda se rozhodli je eliminovat. Chybějící vibrace jsou dnes velkým prohřeškem a nepodsvícená vnitřní klávesnice neumožňuje psát také za šera. Všichni nedočkavci vkládají do E90 velké naděje. Jak bude vypadat E90 ve skutečnosti se snad dozvíme již 12. února.

(Zdroj: engadget.com)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář