Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPY: Jaký bude nový Communicator E90?

9. 12. 2006
Na diskusním fóru my-symbian.com se na několik hodin objevil poměrně objemný příspěvěk, ve kterém se hovoří o prvních zkušenostech s komunikátorem Nokia E90. Přestože se jedná o velmi raný prototyp, byl již po technické stránce zcela funkční. Základní atributy připravovaného komunikátoru jsou přeloženy do několika mála poznámek.

Obrazek


Citace:
    "Nový komunikátor má skutečně označení E90. Má stejnou konstrukci jako dnešní 9×00, není to tedy žádný slider jako na skicách. Je zhruba stejně velký, ale inovace spočívá v maximálně redukované tloušťce telefonu. Na to, že se jedná o komunikátor, to je žiletka. Vnější kryt je hotový, takže podoba přístroje už je finální. Jedná se o nejpěknější komunikátor všech dob. Má uživatelské rozhraní S60 3rd generation. Přístroj má jako vnější displej QVGA a je to čistokrevný S60 3Rrd ED. Je možné jej používat jako jakýkoliv dnešní smartphone (N73, N80 etc.) Vnitřní displej má 800×352 pixelů. Není dotykový, ale také je S60 3rd ED. Nainstalované aplikace je možné používat jak vně, tak vevnitř. Zobrazují se stejně. Mnoho features E90 přebrala z S80. Například kontakty jsou seřazeny v sloupci vlevo a v druhém sloupci vpravo se rovnou zobrazuje deatilní karta vybraného kontaku po vzoru S80. Stejně tak má stejnou podobu kalendář. Některé náročnější aplikace (například office word nebo excel ještě v přístoji nejsou, protože se teprve vyvíjejí a jejich použití bude možné náročnější a bude jej možné používat jen zevnitř. Dokonalé je to, že ovládací klávesy jsou po obou stranách širokoúhlého displeje. Dvě vlevo a dvě vpravo.
    Přístoj má integrované dva fotoaparáty: VGA pro videocalling, druhý s 2 nebo 3megapixely. Zatím to nebylo na přístroji uvedeno. Telefon nabízí LED flash (blesk)(předpokládá se, že když bude na trhu N95 s 5MPx, 2MPx bude málo a použije se spíše 3MPx čip). Karty microSD jsou vkládány ze spodní strany přístoje. Hned vedle miniUSB. Telefon má také integrované GPS. Nikoliv náhražky AGPS, ale pravé GPS jako N95.

    Nejlepší na tom je, že pro nový komunikátor je už plno aplikací dnes. Nebude třeba vytvářet modifikované aplikace. Programy bude možné používat ze vnějšku přístroje, tytéž programy budou zobrazeny korekntně také zevniř. Stejně tak budou ale také aplikace, které budou muset být upraveny pro tento model zvlášť. (Dnes známe i to, že musí být instalovaná aplikace přímo pro QVGA nebo 352×416 pixelů a jsou k dispozici dvě verze programu. Tohle se bude zde asi opět opakovat pro některé specifické aplikace. Předpokládá se alternativní soft pro GPS nebo např. smartmovie.)"


    Ve zkratce tyto věty přináší pouze novou informaci o dvojím uživatelském prostředí, pracujícím na jedné a též platformě - Symbianu S60 3rd Edition. Hardwarová specifikace nepřináší nic, co by nikdo neočekával. Podpora vysokorychlostního přenosu dat, dvě fotokamery, či například formát paměťových karet microSD.
    Nejpříjemnější zprávou i nadále zůstává, že původní skica zůstane na nějakou chvíli stále jen skicou a že komunikátor bude konstrukčně pokračovat ve šlépějích modelů 9xxx.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ы

(ф, 7. 1. 2007 9:13)

давайте уже быстрее

TIK

(TAK, 21. 12. 2006 15:19)

CAS VSETO U K A Z E na ne ___