Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oficiálně: Nokia N95: ochutnávka roku 2007

26. 9. 2006
Dnes krátce po poledni na konferenci Open Studio byl představen dlouhoočekávaný přírustek do rodiny N-series, hi-tech model N95. GPS, Wi-Fi, HSDPA, 5MPx fotoaparát a mnoho dalšího v jednom balení.

Obrazek


Přestože mnohé informace o přístroji, včetně detailních fotografií makety jsme Vám přinesli již v předchozích článcích, oficiální zpráva je vždy jedinou pravdivou směrnicí o existenci produktu. Hierarchie n-série správně označuje nejnovějšího sourozence za nejvyspělejší přístroj.
    Samotné zařízení jako první drží prvenství v implentaci fotoaparátu s vysokým rozlišením 5 megapixelů (2592x1944) optiky Carla Zeisse s optickým zoomem, který je pouze jednonásobný. Otázkou zůstává, zda se má cenu jím chlubit, nebo jej moc neprezentovat. Za povšimnutí jistě stojí. Nokia se dušuje, že jde o zdokonalení i v oblasti videa. VGA rozlišení (640x480) zatím nabízí pouze model N93 a kvalita na úrovni "DVD" by mohla odpovídat také 30 snímkům za sekundu. GPS modul v těle přístroje je velmi chytrým počinem. Zejména řidiči tak mají dilema, kam GPS modul ukrýt, vyřešeno. Wi-Fi (WLAN), BlueTooth, IrDA pro komunikaci s okolím jsou k dispozici již v manažerské E-sérii. Nová technologie HSDPA, pomyslná technologie 3,5. generace, s desetinásobnou teoretickou rychlostí přenosu dat oproti WCDMA (3G) je dnes využitelné pouze na vybraných trzích, potenciál tu však zůstává. Interní paměť se 180MB stačí plně pro fotografie a videa. Pokud ne, přístroj nabízí slot na paměťové karty typu microSD. Pro konektivitu nebyl zachován pop-port, ale byl nově nahrazen miniUSB. Pro audio-výstup se na straně přístroje nachází standardní 3,5mm Jack.

Obrazek


Ve specifikaci přístroje nalezneme informace o fyzických vlastnostech: 120 gramů je na malého obra s GPS více než dobrá hodnota. Rozměry 53x99x21mm se nesou v podobných číslech jako u modelu N80 (50x96x26). Telefon hlavně zchudnul. QVGA displej s 16 miliony barev jsme již také viděli u sourozenců. Dvojitý pojízdný mechanismus nabídne uživateli jak klávesnici numerickou, tak tlačítka na ovládání hudebního přehrávače.

Obrazek


Operační systém Symbian S60 3rd Edition nyní podporuje již zmiňované HSDPA. Dále byla vylepšena grafická podoba prostředí, kdy telefon indikuje v menu spuštěné programy. Rovněž přibyl 3D efekt ve vybraných aplikacích (mp3 přehrávač a internetový prohlížeč) pro jednodušší orientaci. Inovované rozhraní modelu N95 je označováno v9.2.


Obrazek


Přes maximální výkonnost výrobce nevhodně přibalí k přístroji baterii s kapacitou pouhých 950mAh (BL-5F), což jistě není ideální krok. Zatím nám Finové dokazují, že umí splnit telefon snů. Cena a datum uvedení prodeje nebyly stanoveny.

V prodeji budou k dispozici dvě barevné varianty:


Obrazek Obrazek

(vlevo "cream", vpravo "black")

Detailní informace na webu Nokia.

Další fotografie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


(Aktulizováno: 17:45, děkujeme serveru www.symbian-freak.com)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

^^Super©

(rocky, 11. 3. 2007 15:00)

Hey lidi tenhle mobil je fakt Nejlepší co mohli ty amické svině vynalézt.Zprominutím.Tenhle mobil má vynikající funkce skvěle se ovládá ( asi )má hodně možností modernější vybavení a nemá snad konkurenta.Škoda že jen není v prodeji.Ale budu ho mít na to sázím.

První dojmy z N95

(Ben (s60.estranky.cz), 28. 1. 2007 10:24)

Měl jsem možnost Nokii N95 na setkání otestovat a musím říct, že N95 je slušně vybavený chytrý smartphone. Dnes patří k té nejvyšší špičce. Pokud se již dnes někdo ptá, který fotoaparát je lepší, nelze odpovědět. Oba telefony (K800i i N95) jsou cíleně prezentovány jako fotomobily, mají vysoké rozlišení fotek, N95 dokonce 5MPx, dále blesk, autofocus atd. Vzhledem k tomu, že Nokia N95 se v Evropě jako finální produkt nevyskytuje, tak nelze jednoznačně říct, který z obou přístrojů umí produkovat lepší fotky. Očekává se však, že kvůli vyššímu rozlišení bude zmenšená fotografie z N95 vypadat lépe, video se bude blížit kvlitě k N93/N93i a GPS modul pomůže přístroji také v prodeji. Kde SE jednoznačně vede, je xenonový blesk. Ten dokáže scénu osvítit daleko lépe než diodová výbojka. Připravujeme první dojmy.

komentar

(ramirez, 27. 1. 2007 13:29)

zajimalo by me co foti lip...n95 nebo K800i od sony erissonu....ten mam a nemuzu si wynachwalit aten stroboskopickej blesk...nema konkurenci...

komentar

(bax, 25. 1. 2007 22:31)

fatk luxusni telefon cekam na nej uz abych ho mel .)

komentář

(xtractorek, 22. 1. 2007 20:53)

Ty debile(FLYNET!!
Ten mobil je super a foťák taky, tak se vzpamatuj!!!
:-(((((

N95

(flynet, 15. 11. 2006 14:21)

super funkce a vhled:-(
a foťák taky nic moc