Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oficiálně: Nokia E90 Communicator

12. 2. 2007
Na veletrhu 3GSM v Barceloně právě představil finský výrobce mobilních telefonů a přední producent smartphonů nejvybavenější telefon pro nejvytíženější businessmany - Nokii E90 Communicator. Novinka E90 tak nahrazuje dosavadní komunikátor 9500 a samozřejmě nabízí to nejlepší, co lze dnes v mobilních technologiích nalézt.

Obrazek

    Nokia E90 Communitor přináší do kanceláří a kapes obleků malou revoluci. Komunikátor totiž postrádá operační systém Symbian S80 a nahradila jej kompatibilnější varianta S60 (tentokrát ve verzi 9.2), kterou dnes nalezneme u všech smartphonů značky Nokia.

Obrazek
(uživatelské prostředí je nové a totožné se současnými smartphony)


    Přístroj nabízí 2 uživatelská prostředí - v zavřeném stavu se E90 tváří jako běžný smartphone s displejem QVGA (240x320 pixelů), při otevření "vykoukne" na uživatele plnohodnotná klávesnice a obří displej s rozlišením 800x352 pixelů. Ve výbavě alternativního notebooku s rozměry 132x57x20mm a hmotností 210g nechybí programy pro editaci kancelářských dokumentů Office, internetový prohlížeč nebo výkonný organizér. Pro připojení k PC slouží technologie bluetooth 2.0 a miniUSB konektor. Pro připojení k internetu se nabízí podpora bezdrátové sítě wi-fi, pomocí které lze telefonovat prostřednictvím protokolu VoIP, dále HSDPA, UMTS a v neposlední řadě EDGE.
    Přístroj nabízí paměť 128MB, kterou je možné rozšířit o paměťové karty microSD až do velikosti 2GB.

Obrazek


    Že si manažeři potřebují čas od času odpočinout svědčí multimediální obsah přístroje. FM rádio, hudební přehrávač s možností připojení běžných sluchátek s konektorem 2.5mm, fotoaparát 3.2MPx s automatickým ostřením a bleskem a také přehrávač videí ve formátu RealPlayer. Pro videohovory nabízí nová E90 na vnitřní straně kameru s rozlišením CIF. Třešínkou na novém komunikátoru je integrovaný navigační modul GPS.

Obrazek

    Řadu e-series doplňují další dva ryze pracovní přírůstky: Nokia E61i s plnohodnotnou klávesnicí a vysouvací Nokia E65.

Obrazek


    Nová Nokia E90 Communicator se dostane na trh ve 3. kvartálu roku 2007 ve 2 barevných variantách. Pro pány bude připraven černý a pro dámy rubínově červený kryt. Cena dosud nebyla stanovena. Lze očekávat, že cena nespadne pod 25.000Kč.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář