Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oficiálně: Nokia E90 Communicator

12. 2. 2007
Na veletrhu 3GSM v Barceloně právě představil finský výrobce mobilních telefonů a přední producent smartphonů nejvybavenější telefon pro nejvytíženější businessmany - Nokii E90 Communicator. Novinka E90 tak nahrazuje dosavadní komunikátor 9500 a samozřejmě nabízí to nejlepší, co lze dnes v mobilních technologiích nalézt.

Obrazek

    Nokia E90 Communitor přináší do kanceláří a kapes obleků malou revoluci. Komunikátor totiž postrádá operační systém Symbian S80 a nahradila jej kompatibilnější varianta S60 (tentokrát ve verzi 9.2), kterou dnes nalezneme u všech smartphonů značky Nokia.

Obrazek
(uživatelské prostředí je nové a totožné se současnými smartphony)


    Přístroj nabízí 2 uživatelská prostředí - v zavřeném stavu se E90 tváří jako běžný smartphone s displejem QVGA (240x320 pixelů), při otevření "vykoukne" na uživatele plnohodnotná klávesnice a obří displej s rozlišením 800x352 pixelů. Ve výbavě alternativního notebooku s rozměry 132x57x20mm a hmotností 210g nechybí programy pro editaci kancelářských dokumentů Office, internetový prohlížeč nebo výkonný organizér. Pro připojení k PC slouží technologie bluetooth 2.0 a miniUSB konektor. Pro připojení k internetu se nabízí podpora bezdrátové sítě wi-fi, pomocí které lze telefonovat prostřednictvím protokolu VoIP, dále HSDPA, UMTS a v neposlední řadě EDGE.
    Přístroj nabízí paměť 128MB, kterou je možné rozšířit o paměťové karty microSD až do velikosti 2GB.

Obrazek


    Že si manažeři potřebují čas od času odpočinout svědčí multimediální obsah přístroje. FM rádio, hudební přehrávač s možností připojení běžných sluchátek s konektorem 2.5mm, fotoaparát 3.2MPx s automatickým ostřením a bleskem a také přehrávač videí ve formátu RealPlayer. Pro videohovory nabízí nová E90 na vnitřní straně kameru s rozlišením CIF. Třešínkou na novém komunikátoru je integrovaný navigační modul GPS.

Obrazek

    Řadu e-series doplňují další dva ryze pracovní přírůstky: Nokia E61i s plnohodnotnou klávesnicí a vysouvací Nokia E65.

Obrazek


    Nová Nokia E90 Communicator se dostane na trh ve 3. kvartálu roku 2007 ve 2 barevných variantách. Pro pány bude připraven černý a pro dámy rubínově červený kryt. Cena dosud nebyla stanovena. Lze očekávat, že cena nespadne pod 25.000Kč.


 

Komentáře

Přidat komentář
Kontrolní kód Přehrát audio kód

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA