Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oficiálně: Nokia E65 - nejmenší smartphone s wi-fi

14. 2. 2007
Představení Nokie E65 bylo pro veřejnost asi nejmenším překvapením. Uniklé snímky telefonu již oběhly několikrát celý svět, technická specifikace je známá již z podzimu 2006 a funkční výbava odpovídá běžnému smartphonu. Rozhodně by ale nový slider neměl ustupovat do pozadí pozornosti.

Obrazek


Důležitou vlastností nového slideru je možnost práce s firemní sítí w-ifi, kterou lze využít i k hovorům prostřednictvím protokolu VoIP. Telefon je triální a a rozumí si také se sítěmi UMTS. Na zádech telefonu se nachází integrovaný fotoaparát, a to s čipem zvládajícím 2MPx snímky. Přední kamerka pro videohovory chybí.

ObrazekVlastní rozměry nového slidery jsou 105x49x15.5 mm a hmotnost 115g patří k lepšímu průměru. V okolí ovládacích kláves zaujmou nová funkční tlačítka. Ta slouží k rychlému vstupu do předem připravených funkcí. Těmi jsou například kontakty nebo internetové volání. Ostatní tlačítka se "choulí" na pravé straně přístroje a slouží k aktivaci hlasitého reproduktoru, diktafonu nebo ovládání hlasitosti.

Obrazek


Paměť přístroje je možné rozšířit paměťovými kartami microSD, takže pro data bude postaráno velmi slušně. Nejmenšího manažera z řady e-series tvůrci vybavili pop-portem. MiniUSB pro propojení s počítačem u něj tedy nehledejme. Ostaní funkce jsou prakticky totožné s ostatními smartphony se Symbianem 3. edice.
    Novinka je na vybraných trzích již v prodeji za cenu 400€ (tj. cca. 12.500,00 Kč). K dispozici budou dvě barevné varianty - rubínově červená a hnědá. Pro ni a něj.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář