Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oficiálně: Nokia 6110 Navigator - GPS smartphone

12. 2. 2007
Cílenou konkurenci pro navigační systémy GPS dnes představil v podobě smartphonu finský leader Nokia. Dnes už nemusí navigační systém být součástí specializovaných zařízení nebo kapesních počítačů. Přichází nová éra GPS telefonů.

Obrazek


    Zdá se, že pracovníkům v Nokii dochází fantazie při vytváření nových číselných kombinací pro nové modely. A nejnovější smartphone bez zařazení do patřičné "x-series" je toho důkazem. Na svět se totiž už podruhé vyklubalo číselné označení 6110. Tentokrát však s přídomkem "Navigator".
    "Navigátor" není u třetího smartphonu s integrovaným navigačním systémem GPS náhodou. Upozorňuje na nový trend mobilních možností a na to, že když už jsou na trhu telefony cíleně zaměřeny na hudebu, televizi, fotografování a natáčení, tak proč nemůže být taky jeden model specializovaný pro navigaci? Nokia 6110 Navigator v těle běžného smartphonu nabízí plnou kromě podpory GPS všech ostatní moderní technologie: 2 megapixelový fotoaparát s bleskem, podpora sítí 850/900/1800/1900/2100 MHz, druhou kameru pro hovory v síti UMTS, bluetooth 2.0, displej QVGA nebo také slot paměťových karet microSD. Ze všech moderních technologií postrádá pouze wi-fi.

Obrazek    Pro spuštění samotné navigaci slouží speciální tlačítko na těle přístroje. Aparát tak dokáže jistě zdatně nahradit jakýkoliv drahý navigační systém a můžete jej uschovat v kapse bundy nebo kalhot. Praktičnost vede!

Obrazek


    Nokia 6110 navigator se dostane do prodeje již ve 2 čtvrtletí letošního roku. Cena nepřesáhne 16.000 Kč.