Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak vytvořit podsložku v menu?

3. 11. 2006
Operační systém Symbian S60 má menu postavené na systému ikon, které lze libovolně přesouvat nebo také třídit do složek. Hlavní nevýhodou vlastního uživateského prostředí je to, že složky není možné přesuvat do sebe (tvořit podsložky). Nyní se však objevil jednoduchý návod, jak omezení obejít a jak si podsložky v menu vytvořit.

Obrazek


Vlastní proces vytvoření podložky spočívá k využití zpomalené pohotovosti přístroje a následného použití vlastností jiného zástupce (pro názorný příklad telefon umí vytvořit pouze složky s pomyslným umístěním menu\hry, my však bychom chtěli složku s pomyslným cílovým umístěním menu\hry\java hry).
    Postup přípravy je následovný: do kořenového menu na první pozici (vlevo nahoře) vytvořme složku a tu si pojmenujeme například "java hry". Nainstalujeme jakoukoliv nepotřebnou aplikaci, která nám, až budeme potřebovat, způsobí to, že se telefon zpomalí. V závislosti na typu přístroje se ikona nově nainstalované aplikace standartně objeví ve složce "aplikace", "mé vlastní" nebo "mé aplikace". Zástupce nového programu přesuneme do hlavního menu.
    Samotný proces vytvoření podsložky: v prvním kroku jsme nainstalovali dočasný program (není podstatné, zda se jedná o program J2ME nebo přímo pro OS S60), ten nyní vymažeme prostým zmáčknutím tlačítka "c". Přístroj se zeptá, zda opravdu chceme aplikaci odinstalovat. Potvrdíme. Nyní telefon provádí odstraňování aplikace. Využijeme jeho zaneprázdněnosti a tlačítkem "menu" vstoupíme do hlavního menu. V něm stačí vybrat libovolnout aplikaci (může být předinstalovaná, i dodatečně nainstalovaná aplikace), zvolíme "volby" a chvíli počkáme. Po několika málo vteřinách se průběh odstraňování dokončí a kontextové menu s volbami "přesunout, přesunout do složky" se již nebude vztahovat k vybrané aplikaci, ale přeskočí k zástupci na prvním místě v menu - v našem případě ke předem připravené složce. Tu lze přesunout kamkoliv a můžeme ji použít také jako podsložku.
    Objevili jsme tedy vlastnost, jak přesunout složku do jiné složky. Její funkčnost pochopitelně zůstává. Pro každé vytvření podsložky je nutné celý proces zopakovat. Tento návod je plně funkční pro telefony S60 3rd Edition.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

www.avs.estranky.sk

(www.avs.estranky.sk, 12. 2. 2009 13:27)

www.avs.estranky.sk tu si stiahnite theme do pc alienguise

Super...

(Rascal, 4. 11. 2007 12:12)

Objevit bugem v systému věc která by měla fungovat rovnou ....

Super...

(Nokia N70, 26. 8. 2007 1:17)

Mne osobne to jde, je to drso!!!

nak mi to nefacha :X

(DALE, 15. 1. 2007 16:13)

hm tak to mi nejak nejde :X - kdyz se ta aplikace vymazava, tak se dostanu maximalne na uvodni obrazovku, ale ne do menu.. ikdyz to tlacitko mackam do menu se nedostanu.. nekdo podobnej problem? reseni?
jinak mam N73 s FW 3.0649.0.0.1