Jdi na obsah Jdi na menu
 


E65: Čtvero nových kláves pro čtvero ročních období

4. 3. 2007
Nokia E65 byla představena jako malý, atraktivní smartphone s dobrými organizačními schopnostmi. Wi-Fi a VoIP využíjí zejména velcí pracanti. Ale k čemu je dobrý spletenec nových kláves pod displejem? Pracanti možná už vědí...

Obrazek


Čtveřice nových tlačítek usnadňuje ovládání telefonu. Nejedná je totiž o klávesové zkratky, které by využila široká veřejnost. Nikde ale není řečeno, že si tato tlačítka nemůže běžný uživatel také oblíbit.

Klávesa pro konferenční hovor
Konferenční hovory usnadňují domluvu mezi týmem spolupracovníků nebo kolegů z práce. Celkové náklady jsou pro volajícího jednak nižší a jednak se nemusí obávat, že někomu zapomněl něco vyřídit. Službu konferenčních hovorů nabízet především operátor, aby měla klávesa význam. Méně elegantní alternativou je vysílačková technologie PushToTalk.

ObrazekKlávesa pro telefonní seznam
Telefonní seznam můžeme spustit u dnešních telefonů buď položkou z menu, nebo si jej zkrátka přiřadíme k některé klávese v pohotovostním režimu. Po funkci textových zpráv je to 2. nejfrekventovanější položka v v menu telefonu. Speciální klávesa telefonního seznamu je významným přínosem.

ObrazekTlačítko utišení mikrofonu
Chci prokonzultovat důležitou věc s kolegou vedle, ale volající by neměl nic slyšet. Pokud jste se už někdy do podobné situace dostali, víte jistě, že první, kam dlaň sahá ješ mikrofon sluchátka. Prstem nebo dlaní zacpáváme mikrofon, ale není efektivnější vše obstarat jedním tlačítkem pro umlčení mikrofonu?

ObrazekVlastní klávesa
Vlastní klávesu jsme poprvé v E-series jsme mohli zahlédnout u americké E62. Klávesu My own nalezneme naštěstí u všech nových modelů E-series - v Nokii E61i, E65 i E90. Samotné využití snad nepotřebuje komentář. Každý preferuje jiné funkce, každý si nastaví klávesu k vlastním potřebám.

Obrazek 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re.: My Own

(Koblih, 6. 3. 2007 16:26)

Plně nastavitelé ze 4 nových kláves je pouze toto jedno tlačítko - My Own. Ostatní 3 klávesy plní svou funkci tím, že jsou pevně přednastavená. Pokud však uživatel touží si nastavit více tlačítek, má možnost v pohotovostním režimu si nadefinovat levou a pravou kontextovou klávesu. Stejně tak je k dispozici aktivní pohotovostní režim se 6 zástupci nejčastěji používaných funkcí. To už máme celkem 9 zástupců. A to není málo.

My Own

(Bob, 6. 3. 2007 15:20)

Lze nastavit vlastnosti i u ostatních tlačítek, nejen u My own? Jedno je zoufale málo. Umí E65 přiřadit i tlačítkům z numerické klávesnice nějaké funkce telefonu nebo je to jen možnost definovat zrychlenou volbu pro vytáčení?