Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nokia Tripod nevedem, zatím není a nebude

6. 2. 2007
Fotíte s telefonem často a rádi? Nokia proto vyvinula speciální příslušenství pro vášnivé fotografy a filmaře - stojánek DT-22, zvaný "Nokia Tripod". O toto příslušenství by mohli projevit zájem nejen majitelé fotomobilů z řady N-series, ale také majitelé přístrojů od konkurenčních výrobců. Jenomže Tripod není k dostání. Proč?

Obrazek


    Profesionální filmaři i fotografové vždy s sebou přenáší množství aparatury, která jim usnadní práci v exteriéru. Pro stabilizaci obrazu existují nejrůznější hardwarové a softwarové technologie, ale vždy nejkvalitnějšímu výsledku dosáhne profesionál stativem. Takový malý, kompaktní a elegantní stativ představila Nokia s modelem N93. Nokia DT-22 se stal zajímavým příslušenstvím, po kterém sáhli především profesionálové z oboru. Produkt je přizpůsoben pro užití s fotomobily N70, N72, N73, N93(i) a N95, není však důvod pochybovat, že nelze do Tripodu uchytit i jiné přístroje. Cena 22€ (zhruba 650,00 Kč) není nikterak vysoká a mnozí by jistě toto příslušenství uvítali. Nokia se bohužel rozhodla na trh ČR a SR toto příslušenství ani neuvádět ve velkých zásobách. Proč? Náš trh není tak lukrativní a dle analytiků se stojan DT-22 může lépe prodávat na trzích západní Evropy, kde by prý "ladem" ve skladech neležel. Omezené kousky sice naleznou klienti ve svých oblíbených obchodech, dostat se ale nemusí na každého.
    Je to jistě škoda, stejného osudu jsme se dočkali dříve u vybraných mobilních telefonů. Jmenujme příkladem Nokii 7710. Přitom jsou zde klienti, kteří si jistě rádi zaplatí, když o pořizují mnoho dražší zařízení jako třeba modely 8800 nebo 8800SE.
    Pro opravdu zaujaté zájmce jsou zde naštěstí také zahraniční e-shopy. Má-li našinec chuť hledat, může Nokia Tripod nalézt v nabídce mnohých internetových obchodů. Holanský prodejce HomeZone nabízí DT-22 za necelých 23€, ke kterým je třeba také připočíst poštovné. Fotografové, filmaři, jásejte!

(Přečtěte si uživatelské zkušenosti na serveru allaboutsymbian.com)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář