Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPY: Další Nokia s Linuxem

26. 10. 2006
Napůl úspěšný tablet Nokia 770 se dočká v blízké době svého nástupce. Rozměrný dotykový displej, videokamera, wi-fi, Linux a nový design. To vše dokumentuje špionážní fotografie s novým prototypem finského tabletu.


Obrazek
(špionážní fotografie nového tabletu)

Obrazek
(současný model tabletu Nokia 770)


Dle fotografie je patrné, že největší inovací prošel zejména design. Moderní stříbrná nahradila bílo-černou kombinaci. Displej zůstává beze změny, za své parametry se stydět nemusít. Velký dotykový displej s rozlišením 800x600 bodů a podporou 65536 barev má nadprůměrné hodnoty. Novinka, jejíž označení by mohlo být např. Nokia 870, je produktem, který nahrazuje notebook či tablet pro pracovní využití. Přístroj neobsahuje GSM nebo UMTS modul, zavolat si z něj bude možné pouze přes Wi-Fi sít prostřednictvím VoIP (internetového telefonování). Přestože by majitelé experimentálního přístroje 7710 uvítali podobný přístoj se Symbianem, mají prozatím smůlu. Ze strany Nokie to zatím vypadá, že model 7710 je odsouzený k záhubě.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

770 vs. 7710

(nula, 26. 11. 2006 14:01)

No jo, ale když ono to vypadá, že 770ka byla navržena tak, aby řešila problémy (např. i hardwarové) 7710ky nebo aspoň jejich část... a asi měli důvod tam ten Symbian nedávat (předpokládám, že mohli mít problémy s rozlišením na tom velkém displeji). Vzhledem k tomu, že různí recenzenti tvrdili, že k 7710 stejně na obyčejné telefonování nosí druhý mobil, tak chápu, proč 770ka telefonovat neumí. Jako chybku naopak vidím malou integraci 770ky s mobilem - umí ho jen použít k připojení přes GPRS a dovede přistupovat k souborům na kartě, ale už neumí např. číst obsah seznamu adres, neřkuli kalendáře (a to ani pokud je spolupracujícím mobilem jakákoli Nokia).

Nokii 770 mám a jsem s ní dosti spokojen. Rozmístění tlačítek mi přijde na tom prototypu výhodnější než na 770ce (ještě je otázka, co provedli s tlačítky na horní hraně - 770 má vypínač docela nešťastně udělaný a často se o něj zavadí - při běhu to nevadí, ale vypnutý přístroj to zapne a on pak zbytečně žere baterku). Naopak mi u toho nového prototypu chybí kryt displeje (ten tuhý nasouvací na 770ce byl sice dosti netradiční, ale svou funkci plní více než dobře) a taky se mi zdá, že prototyp je už trochu moc široký (770ka se mi do kapsy vejde tak tak a to ještě bez pouzdra, které díky krytu displeje není tak potřeba - a tohle je ještě větší a předpokládám, že kvůli nekrytému displeji bude pouzdro potřeba).

Jinak by bylo prima, kdyby ta nová věc měla větší operační paměť (flash paměť pro systém a aplikace je asi vyřešená tím, že bude na vyměnitelné MiniSD kartě) a trošičku rychlejší procesor by se taky hodil...