Jdi na obsah Jdi na menu
 


S60 9.5: Brzy očekávejme vícebodové zaostřování nebo senzorické čidlo

15. 4. 2007

Připravuje se nový Symbian S60 ve verzi 9.5. I když nebyl ohlášen žádný přístroj, několik zajímavých funkcí opravdu osloví. Třeba vícebodový autofocus. Za zmínku stojí také senzor orientace telefonu. Že by reakce na Iphone? Nikoliv. To je příslib do roku 2008.


ČLÁNEK BYL PŘEJAT Z WWW.S60.CZ.


Obrazek


Symbian 3. edice přináší nové funkce jen po troškách. První zásadní vylepšení přišlo až ve Feature Packu 1, kde nově přibyla možnost opakovaného budíku, tvorby podsložek v menu nebo nových grafických možností. Feature Pack 2 šel na to od lesa a přináší přímou podporu čtečky zpráv RSS, nového pohotovostního režimu a zcela nové grafiky při multitaskingu. Všechny zmíněné funkce zaujmou. Přesto nás čekají ještě lepší bonbónky, v podobě připravované podpory senzorických čidel, možnosti pořizování panormatických snímků v jednom záběru nebo vícebodového zaostřování.

Vícebodové zaostřování pro nástupce Nokie N95?

Proč chodit tak daleko pro důvod vícebodového zaostřování? Již dnes prodávaný fotomobil Nokia N95 umí fotit dobře. Makro také vede, proč tedy vícebodový autofocus? Životnost jednoho modelu bývá zpravidla 15 až 18 měsíců. Během životního cyklu si každý přístroj najde svého konkurenta na trhu a je nezbytné původní model překonat nástupcem. Absence vícebodového zostřování bylo zmíněno poprvé u Nokie N73. Možná se inženýři právě tehdy výtky chytli a patřičně zareagovali. Kromě vícebodového ostření má nově přibýt panoramatický režim.


Obrazek

(vícebodové zaostřování se bude hodit třeba pro umělecké makrosnímky)


Senzor orientace? Kvůli Iphonu!

Možná by tuto funkci nikdo nepožadoval, kdyby nebyla ohlášena v tolik očekávaném Iphonu. Znamená to, že se připravuje Symbianový hudební mobil nové generace? Nebo převracení orientace displeje posunutím slideru na opačnou stranu už dnes přestává být elegantní? Proč tedy příští Nokia N96 by nemohla měnit orientaci displeje čistým pootočení telefonu o 90°?

Obrazek


Takřka invaze dalších dovedností se objeví ve smartphonech již v roce 2008. Z výčtu nových funcí je jasné, do jakých vod se budou mobilní telefony pouštět. Mobilní televize, kapesní videokamera a mnohamegapixelový fotoaparát, snadná komunikace prostřednictvím internetového volání a mnoho dalšího. Rozhodně Nokia N95 nám ukazuje ten správný směr, kam se určitá část smartphonů odvážně vydá.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář