Jdi na obsah Jdi na menu
 


3GSM: Čekejme smartphony E61i, E65 a N77!

7. 2. 2007
V pondělí začíná velmi prestižní veletrh 3GSM, který vítají všichni přední výrobci mobilní techniky, softwaru a robotiky. V dobrém světle se musí ukázat také finská jednička mezi producenty mobilních telefonů a smartphonů. Připravila si zajímavé trio v podobě Nokií E61i, E65 a N77.

Obrazek
(Takto zvou na 3GSM do Barcelony oficiální webové stránky společnosti Nokia)


O připravovaných novinkách z manažerské řady E-series jste si mohli přečíst informace v posledním čtvrtletí minulého roku. Letos se objevily nové fotografie a dokumentující video připravovaného smartphonu. Jenže Nokia má pro veřejnost jedno eso v rukávu. Mezi představenými přístroji se objeví jedno chytré zařízení z multimediální řady N-series - model N77. S čísly 77 v jsme se mohli setkal u telefonů již několikrát. Kromě vodafonovských cen končících na tyto cifry mnozí pamatují na dvojici modelů 7700 a 7710. Oba modely běžely na operačním systému Symbian S90, měly rozměrné dotykové displeje a byly jakýmsi pokusem zlákat majitele kapesních počítaců. Označit je za výslovných úspěch nemůžeme, ale svého nástupce již postrádají. Do třetice jsme se s "77" setkali u modelu Nokia Tablet 770, ten se již dočkal nástupce s označením N800. Nové zdroje hovoří o modelu N77 jako o odlehčené Nokii N92, tedy o zařízení s příjímačem digitální mobilní televize ve formátu DVB-H.
    Čeká nás překvapení nebo můžeme očekávat smartphone klasické koncepce pro běžné používání? Je dvojčíslí "77" jen výsledkem chronologického řazení modelových čísel od N70 až po N76, nebo budou dotyková zařízení pokračovat nadále v sedmičkovém duchu? Odpověď očekávejme pravděpodobně již 12. února. Skeptici mají alespoň několik hodin nad čím přemýšlet.

Obrazek
(Nokia 7700)

Obrazek
(Nokia 7710)


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář